Roboty drogowe

i

Autor: Jacek Werner /Radio ESKA

UWAGA! Utrudnienia na A2. Trwa naprawa nawierzchni

2021-11-25 14:37

Na autostradzie A2 między węzłami Łowicz i Łódź-Północ trwają prace związane z naprawą nawierzchni. W związku z tym w czwartek i w kolejnych dniach kierowcy napotkają utrudnienia na pasie wolnym.

Naprawa nawierzchni A2 rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i związana jest ze zbliżającym się sezonem zimowym. Prace polegają na usunięciu uszkodzonej wierzchniej warstwy i ułożeniu nowej.

Jak poinformował rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, w czwartek kierowcy napotkają ekipy remontowe na pasie wolnym w pięciu miejscach między węzłami Łowicz i Łódź-Północ.

"Ogólna długość naprawianych miejsc liczy ok. 165 metrów. W czasie prowadzonych prac ruch odbywa się pasem szybkim (lewym), obowiązuje jednak ograniczenie do 80 km/h" – przekazał.

W piątek prace będą kontynuowane w dwóch miejscach na tej samej jezdni na 382. kilometrze trasy (bliżej węzła Łowicz) w godzinach od 7-12, także na prawym pasie.

W sobotę będą prowadzone na jezdni w kierunku Warszawy na 374. i 375. kilometrze w trzech miejscach. W każdym przypadku ekipy remontowe będą pracować na pasie wolnym.

Natomiast w najbliższy poniedziałek prace będą kontynuowane w jednym miejscu w okolicy Punktu Poboru Opłat w Strykowie na jezdni w kierunku Warszawy, również na pasie wolnym, przy ograniczeniu do 80 km/h.

Drogowcy apelują o zachowanie ostrożności i bezwzględne stosowanie się do oznakowania.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

20-latek gnał 150 km/h w terenie zabudowanym!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE