Zmiana organizacji ruchu na A1

i

Autor: Pexels.com

Uwaga kierowcy! We wtorek ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU na autostradzie A1

2021-12-14 7:42

Na autostradzie A1 w związku z kolejnym etapem remontu odcinka Tuszyn – Piotrków Trybunalski we wtorek będzie wprowadzona kolejna zmiana w organizacji ruchu - poinformował rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Na autostradzie A1 między Tuszynem a Piotrków Trybunalskim (Łódzkie) rozpoczyna się następny etap prac remontowych. We wtorek kierowcy powinni spodziewać się kolejnych zmian w organizacji ruchu.

- Na jezdni zachodniej, jadąc od strony Łodzi, przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód rozpoczyna się demontaż tzw. separatorów, czyli barier oddzielających pasy ruchu - podał Zalewski. - Prace będą postępowały w kierunku południowym i jest to konieczny warunek do przeprowadzenia następnego etapu robót. Będzie to wymagało przeniesienia ruchu w kierunku Katowic. Taka organizacja będzie obowiązywała do końca roku.

- Niezależnie od tego we wtorek, a najpóźniej w środę, zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 74j, w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Południe. Ruch w każdym kierunku będzie odbywał się po właściwej jezdni. Do Piotrkowa po jezdni południowej, a do Bełchatowa, jak dotychczas - podkreślił rzecznik.

W chwili wprowadzanych zmian - jak ostrzega GDDKiA - należy się spodziewać zatrzymania ruchu, co może trwać do kilkudziesięciu minut.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak wygląda EXPO 2020 w Dubaju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE