Utrudnienia na trasie z Łodzi do Warszawy. Przez dwa tygodnie pociągi będą jeździć zmienioną trasą

2022-11-29 11:22
Pociąg
Autor: Pixabay

Szykują się utrudnienia dla podróżujących z Łodzi do Warszawy. Wszystko ze względu na prace związane z podłączaniem nowych urządzeń sterowania ruchem w wybudowanym budynku Lokalnego Centrum Sterowania. Przez dwa tygodnie pociągi będą jeździć zmienioną trasą.

Zmiany na trasie Łódź- Warszawa

Pasażerowie podróżujący do Warszawy przez najbliższe dwa tygodnie będą musieli dobrze sprawdzić rozkład jazdy swoich pociągów. Większość PKP Intercity będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem Warszawy Zachodniej i Warszawy Centralnej. Natomiast pociągi Polregio kursujące w tygodniu oraz Łódzka Kolei Aglomeracyjna w weekendy zakończą lub rozpoczną swoją trasę na stacji Warszawa Gdańska. To może być problem, szczególnie dla tych, którzy dojeżdżają np. do pracy w centrum miasta.

Powodem zmiany trasy prace remontowe

Prace, które rozpoczęły się w poniedziałek 28 listopada związane są z podłączaniem nowych urządzeń sterowania ruchem w wybudowanym budynku Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Warszawa Zachodnia i w budynku nastawni Warszawa Włochy. Utrudnienia potrwają do 10 grudnia.

Nowy rozkład jazdy PKP od 11 grudnia

Każdego roku przed świętami wprowadzany jest nowy rozkład jazdy pociągów, który ma ułatwić podróżowanie w czasie Bożego Narodzenia. Nie inaczej będzie w tym roku. Inaczej pojedziemy od niedzieli, 11 grudnia. W tym roku duży wpływ na zmiany w rozkładzie ma również dalszy ciąg remontu na stacji Warszawa Zachodnia. Jednak są także dobre wiadomości. Już za kilka tygodni wprowadzone zostaną dodatkowe połączenia z Łodzi m.in. do Opoczna czy Skarżyska Kamiennej. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie PKP Intercity.

Zabytkowa fabryka „Wigencja” w Łodzi wkrótce zacznie nowe życie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE