Łódź

Trasa Górna w Łodzi już gotowa. Znamy termin otwarcia nowej drogi!

2023-11-20 15:05

Trasa Górna w Łodzi jest już gotowa. Otwarcie nowej drogi, która zapewni dojazd do autostrady A1, planowane jest na wtorek, 28 listopada. Już w niedzielę jednak (26 listopada) łodzianie będą mogli zobaczyć na własne oczy, jak wygląda nowa trasa, a nawet się nią przejechać.

Nowa Trasa Górna ułatwi kierowcom dojazd z południowych dzielnic Łodzi do węzła Łódź Górna na autostradzie A1. Odcinek, który zaczyna się od ul. Rzgowskiej, prowadzi do granic miasta przy ul. św. Rafała Kalinowskiego i dalej przez gminę Brójce do autostrady A1. Trasa Górna ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę, a jej nośność przewiduje obciążenia podobne do standardów autostrad i dróg ekspresowych. W rejonie skrzyżowań z ul. Nowe Górki, Bronisin, Brójecką i św. Rafała Kalinowskiego powstały ronda. Pojawiły się również nowe chodniki i droga dla rowerów, a wzdłuż trasy posadzonych zostało w sumie 300 drzew i ponad 22 tys. krzewów. Cała inwestycja kosztowała ponad 123 mln zł.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Od kilku dni prowadzone są też odbiory inwestycji. Nowa Trasa Górna ma zostać otwarta dla ruchu we wtorek, 28 listopada.

Nowej inwestycji będzie jednak można przyjrzeć się wcześniej. W niedzielę, 26 listopada, miasto zaprasza łodzian na przejazd nową trasą. Mile widziani są zwłaszcza rowerzyści oraz osoby jeżdżące na rolkach czy deskorolkach. Początek spotkania o godz. 11 przy wjeździe na nowy odcinek Trasy Górna (od ul. Rzgowskiej). Na gości czekać będą dodatkowe atrakcje, w tym m.in. parada klasycznych samochodów.

MPK Łódź wycofuje kultowe tramwaje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE