Tragiczny wypadek w Łęczycy. Pieszy został potrącony przez cysternę

i

Autor: policja

Tragiczny wypadek w Łęczycy. Pieszy został potrącony przez cysternę

2023-01-03 10:51

Pieszy został potrącony przez cysternę na drodze krajowej nr 91 w Łęczycy. Mężczyzna prawdopodobnie wtargnął na jezdnię tuż przed nadjeżdżającą ciężarówkę. Zginął na miejscu wypadku.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek (3 stycznia) nad ranem na drodze krajowej numer 91, dokładnie na 311 kilometrze. 

-  Jak wynika ze wstępnych ustaleń 24-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo z cysterną, znajdując się poza terenem zabudowanym, jadąc prostym odcinkiem drogi w kierunku Gdańska potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnię. Niestety mężczyzna wskutek doznanych obrażeń zginął na miejscu - informuje asp.sztab. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Natomiast na chwile obecną nie jest jeszcze znana tożsamość pieszego.

- Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci z udziałem biegłego prowadzą oględziny oraz ustalają świadków zdarzenia, a ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 11:00 - dodaje asp.sztab. Mariusz Kowalski.

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego wypadku. 

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE