ciaza

i

Autor: Pexels

wiadomości

Tragiczna pomyłka w Czechach. Usunięto ciążę niewłaściwej pacjentce

2024-04-12 15:19

Do tragicznej w skutkach pomyłki doszło w jednym ze szpitali w Czechach, a dokładnie w Pradze. Do placówki zgłosiły się dwie kobiety, jedna na badania kontrolne, druga w celu zabiegu aborcji. Niestety, pacjentki pomylono, usuwając ciąże niewłaściwej kobiecie.

Usunięto ciąże niewłaściwej pacjentce

O sytuacji poinformowała czeska telewizja CNN Prima News. Do zdarzenia doszło w praskim szpitalu Bulovka w poniedziałek, 25 marca.

Do placówki zgłosiły się dwie cudzoziemki, na stałe mieszkające w Czechach. Serwis PrahaIN doprecyzował, że obie kobiety są pochodzenia azjatyckiego. Jedna z nich chciała wykonać zabieg aborcji, natomiast druga przyszła na badania kontrolne.

Niestety doszło do tragicznej pomyłki i lekarze usunęli ciążę kobiecie, która przyszła na kontrolę.

"Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w wyniku poważnych naruszeń i nieprzestrzegania wewnętrznych przepisów przez pracowników rozpoczęto operację u błędnie zidentyfikowanej pacjentki" - powiedziała CNN Prima News rzeczniczka prasowa szpitala Eva Stolejda Libigerová.

Dodała, również że personel, który przeprowadził zabieg, został zawieszony w wykonywanych obowiązkach.

"W przypadku wykrycia w toku wewnętrznego dochodzenia naruszenia obowiązujących procedur, konkretne osoby zostaną pociągnięte do osobistej odpowiedzialności" - podkreśliła.

Aborcja wykonana niewłaściwej kobiecie. Wszczęto postępowanie

W piątek, 29 marca, czeska policja poinformowała, że wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez lekarzy szpitala Bulovka.

Jak podkreślił czeski polityk Kamala Farhana, "jeśli udowodnione zostanie naruszenie wewnętrznych procedur, szpital powinien zadośćuczynić kobiecie, której usunięto ciążę. Nic jednak nie zastąpi straty, jaką poniosła matka". 

Rodzina pięcioraczków już w Tajlandii. Pokazali dom z basenem
Sonda
Zakaz aborcji w Polsce: tak czy nie?
Listen on Spreaker.