Żabka

i

Autor: Materiały prasowe Żabka przy ulicy Grzybowskiej

Handel

Tego w Żabce jeszcze nie było. Sieć wchodzi na nowy rynek

2024-04-24 14:00

Żabka wchodzi na rynek kwiaciarski, ale na razie pilotażowo. Kwiaty pojawią się w ofercie tysiąca sklepów należących do sieci. Jeśli eksperyment się powiedzie, klienci będą mogli kupować bukiety w całej Polsce.

Tego w Żabce jeszcze nie było. Sieć wchodzi na nowy rynek

Już niedługo w Żabce będzie można kupić kwiaty. Jak podają Wiadomości Handlowe, sieć rozpoczyna nowy projekt, w ramach którego w dużej części sklepów pojawią się działy kwiatowe. Pilotaż ma objąć tysiąc placówek należących do sieci franczyzowej. Jeśli eksperyment biznesowy się powiedzie, bukiety wejdą do stałej oferty.

Do tej pory w sklepach Żabki kwiaty pojawiały się sporadycznie, najczęściej z okazji świąt, takich jak Dzień Kobiet czy Dzień Matki. Wówczas były dostarczane w jednej dostawie. Teraz staną się osobną kategorią produktową i będą sprzedane w specjalnie wyodrębnionych działach.

Jak podają Wiadomości Handlowe, franczyzobiorcy są informowani o nowym projekcie, a część z nich miała okazję tworzyć bukiety w specjalnym konkursie zorganizowanych podczas targów Żabka Biznes Expo. Zwycięski bukiet ma trafić do czasowej sprzedaży w sklepach objętych pilotażem.

Branża kwiatowa rośnie w siłę

Branża kwiatowa w Polsce staje się rozwija. Według danych za 2022 rok w Polsce działo 22,5 tys. kwiaciarni – o 1,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Większość z nich stanowią niewielkie punkty, zlokalizowane przy targowiskach i cmentarzach. Kwiaty jednak coraz częściej pojawiają się ofercie dużych sieci handlowych. Na popularności zyskują także kwiaciarnie internetowe, z których ma korzystać 10 proc. klientów. Nowością na rynku są kwiatomaty, czyli urządzenia oferujące możliwość szybkiego zakupu kwiatów o dowolnej porze.

ZOBACZ: W Łodzi pojawiły się pierwsze kwiatomaty! Sprawdź, gdzie się znajdują

Efektowny trend: wiszące kwiaty