Egazminy

i

Autor: NK

Egzamin ósmoklasisty już we wtorek! W łódzkich szkołach przygotowania idą pełną parą

2021-05-21 14:46

Zbliża się egzamin ósmoklasisty. Już we wtorek, 25 maja, uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego. W łódzkich szkołach trwają przygotowania.

We wtorek uczniowie klas ósmych rozpoczynają egzaminy na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Sprawdziany odbędą się w reżimie sanitarnym co oznacza 2 osoby w komisji, ławki oddalone od siebie o 1,5 - 2 metry, obowiązkową dezynfekcję rąk, wejście do szkoły nie jednymi a wszystkimi dostępnymi drzwiami aby uniknąć tłoku.

W najbliższy poniedziałek zaplanowane są ostatnie dezynfekcje oraz wietrzenie sal egzaminacyjnych: wszystko po to, aby uczniowie mieli zapewnione bezpieczeństwo i komfort.

Naukę w ósmej klasie kończy w tym roku 4 784 uczniów. Od 17 maja rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci wybierają trzy placówki: wszystkie uszeregowane są według preferencji zaczynając od tej dla nich najważniejszej, a o tym czy się dostaną zdecydują punkty z ocen na świadectwach na zakończenie nauki w szkole podstawowej oraz z egzaminu 8-klasisty.

Rekrutacja trwa do 21 czerwca, a do 25 czerwca uczniowie będą mieli czas na dostarczenie do swoich wybranych szkół wyniku egzaminu.