Egzamin ósmoklasisty już we wtorek! W łódzkich szkołach przygotowania idą pełną parą

2021-05-21 14:46
Egazminy
Autor: NK

Zbliża się egzamin ósmoklasisty. Już we wtorek, 25 maja, uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego. W łódzkich szkołach trwają przygotowania.

We wtorek uczniowie klas ósmych rozpoczynają egzaminy na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Sprawdziany odbędą się w reżimie sanitarnym co oznacza 2 osoby w komisji, ławki oddalone od siebie o 1,5 - 2 metry, obowiązkową dezynfekcję rąk, wejście do szkoły nie jednymi a wszystkimi dostępnymi drzwiami aby uniknąć tłoku.

W najbliższy poniedziałek zaplanowane są ostatnie dezynfekcje oraz wietrzenie sal egzaminacyjnych: wszystko po to, aby uczniowie mieli zapewnione bezpieczeństwo i komfort.

Naukę w ósmej klasie kończy w tym roku 4 784 uczniów. Od 17 maja rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci wybierają trzy placówki: wszystkie uszeregowane są według preferencji zaczynając od tej dla nich najważniejszej, a o tym czy się dostaną zdecydują punkty z ocen na świadectwach na zakończenie nauki w szkole podstawowej oraz z egzaminu 8-klasisty.

Rekrutacja trwa do 21 czerwca, a do 25 czerwca uczniowie będą mieli czas na dostarczenie do swoich wybranych szkół wyniku egzaminu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE