suchy szampon

i

Autor: Pexels

Szampony z rakotwórczą substancją wycofane ze sprzedaży. Sprawdź, czy nie masz ich w domu

2022-11-04 10:45

Wycofano ze sprzedaży suche szampony do włosów różnych marek, które posiadały w sobie podwyższoną ilość benzenu. Jest to trująca substancja uznawana za rakotwórczą. Warto sprawdzić, czy nie posiadamy któregoś z produktów w swoim domu.

Suche szampony wycofane ze sprzedaży

Brytyjski producent kosmetyków Unilever przeprowadził wewnętrzne dochodzenie w firmie, po czym podjął decyzję o dobrowolnym wycofaniu wybranych produktów do włosów ze względu na "potencjalnie podwyższony poziom benzenu".  Jego zawartość wykryto między innymi w szamponach: Dove Dry Shampoo Ultra Clean, Suave Professionals Dry Shampoo Refresh and Revive, Nexxus Dry Shampoo Refreshing Mist, Tresemme Dry Shampoo Volumizing, Tresemme Dry Shampoo Fresh and Clean, Bed Head Rockaholic Dirty Secret Dry Shampoo.

Co ważne, są to serie kosmetyków wyprodukowanych przed październikiem 2021 roku. Dodatkowo, chodzi o produkty dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale również można je kupić na stronach internetowych. Konsumenci, którzy zakupili objęte nadzorem produkty, mogą je oddać i otrzymają zwrot kosztów.

Produkt posiada substancje rakotwórczą

Firma zapewnia, że wycofanie tych szamponów ma charakter jedynie prewencyjny. Do tej pory nie odnotowano żadnych niepożądanych skutków.

Benzen to organiczny związek chemiczny, który jest węglowodorem aromatycznym w postaci bezbarwne i łatwopalnej cieczy. Jest produktem ubocznym powstałym podczas procesu oczyszczania ropy naftowej. Do produkcji suchych szamponów w postaci aerozolu używany jest butan, który również jest produktem ubocznym rafinacji ropy. Natomiast niepoprawne oczyszczenie butanu sprawia, że może on zawierać inne składniki ropy naftowej, w tym właśnie benzen.

Łodzianin mistrzem świata! Marcin Bandel buduje swoją markę w MMA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE