złote medale dla policjantów

Autor: KWP w Łodzi

Sukces sportowy łódzkich policjantów

2020-09-08 15:20

W mistrzostwach Europy policjantów w trójboju siłowym zdobyli złote medale. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nie mieli sobie równych.

Dwóch funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi stanęło na najwyższych stopniach podium w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. Lżejszy z policjantów w kategorii do 90 kg łącznie osiągnął 540 kg a jego o 10 kilogramów cięższy kolega 662,5 kg. Zawodnicy rywalizowali w trójboju siłowym składającym się z trzech konkurencji: przysiadu ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc i martwego ciągu.

Marcin ma 30 lat a jest policjantem od 8  a od kilkunastu laty fascynuje się sportami siłowymi i wytrzymałościowymi. Startował w kategorii do 90 kilogramów osiągając wynik 540 kg. Tym samym uplasował się na pierwszej pozycji zostając Mistrzem Europy.

Przemek ma 31 lat a w mundurze służy od 8 lat. Również jego pasja są sporty siłowe i wytrzymałościowe. Startował w kategorii do 100 kg. Przemek osiągnął łączny wynik na poziomie 662,5 kilograma. Jak podkreśla, sprawność sportowa jest niezbędna w pracy każdego policjanta Również zdobył tytuł Mistrza Europy.

Jak zauważa Adam Kolasa z biura prasowego KWP w Łodzi, w szeregach łódzkiej policji są też utytułowani przedstawiciele sztuk walki, dyscyplin lekkoatletycznych, a nawet szachów.