"Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń". Pierwsza odsłona akcji w Łodzi!

2022-09-29 15:32
Śniadanie mistrzów
Autor: mat. prasowe

„Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” – to kolejny program realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak. W piątek, 30 września, w Łodzi odbędzie się pierwsza tegoroczna odsłona akcji. W spotkaniu z kobietami udział wezmą m.in. wybitne sportsmenki, z medalistkami olimpijskimi na czele.

Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany będzie na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji. – Naszym celem jest łączenie pokoleń. Chcemy, by córki, mamy i babcie nie tylko zdrowo spędzały czas, ale także umiały budować dobre i trwałe relacje – mówi Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu.

We piątek, 30 września, do Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego  Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”, na zaproszenie Otylii Jędrzejczak przyjadą srebrna i brązowa medalistka olimpijska w kajakowym sprincie Anna Puławska i była wicemistrzyni świata w rzucie młotem, a dziś trenerka mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego – Joanna Fiodorow.

– Sport jest nieprzewidywalny, tak jak każda z kobiet ma wiele twarzy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych i myślę, co jest oczywiście powiązane z hormonami. Dlatego absolutnie podpisuję się pod stwierdzeniem, że sport jest kobietą – mówi Fiodorow.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.15, a w programie są m.in. dwa panele z zaproszonymi mistrzyniami oraz wykład specjalisty – tym razem poruszony zostanie temat nowych technologii w codziennym życiu. Będą też oczywiście zajęcia z Klaudią Koźbiał, renomowaną trenerką personalną z Krakowa, która zaprezentuje zestaw ćwiczeń dostosowanych do różnych grup wiekowych.

– Każda z odsłon naszego projektu ma swój motyw przewodni. Tym razem zaproszony przez nas specjalista powie o tym, jak zadbać o odpowiedni balans między światem wirtualnym, a rzeczywistym. Zasugerujemy również, jak dotrzeć do wartościowych treści i jednocześnie jak najlepiej wykorzystać skarbnicę wiedzy, którą nosimy na co dzień we własnych kieszeniach – dodaje Jędrzejczak.

To będzie pierwsza z trzech tegorocznych edycji tej akcji, którą organizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. Kolejne odbędą się w październiku w Żninie w Kujawsko-Pomorskiem oraz w listopadzie w hotelu Narvil w Serocku pod Warszawą.

Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego łódzka odsłona dofinansowana jest także przez miasto Łódź. Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE