Smog w Łodzi. Sprawdź aktualny stan jakości powietrza w mieście

i

Autor: pixabay.com

Smog w Łodzi. Sprawdź aktualny stan jakości powietrza w mieście

2022-10-26 14:05

Czy w Łodzi jest smog? Sprawdź aktualny stan jakości powietrza w mieście. Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza w Łodzi. Wszystkie dane ze stacji kontrolnych są na bieżąco aktualizowane.

Jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza w Łodzi? Czy w mieście jest smog? Czy można spokojnie wyjść na spacer, czy ze względu na nie najlepszą jakość powietrza lepiej zostać w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. Dane z czujników aktualizowane są przez Airly na bieżąco i pokazują aktualny stan jakości powietrza w Łodzi. Wystarczy znaleźć czujnik znajdujący się najbliżej naszego miejsca zamieszkania, by dowiedzieć się, kiedy najlepiej wyjść na zewnątrz, a kiedy można narazić się na smog w Łodzi.

PSZCZELNA

11 LISTOPADA

ŁUPKOWA

ALEKSANDROWSKA (Szpital Psychiatryczny im. Babińskiego)

WICI

POJEZIERSKA

POGODNA

LEGNICKA

KLONOWA

MINERSKA

KUBUSIA PUCHATKA

BAŁUCKI RYNEK

GDAŃSKA (Muzeum Sztuki)

POLSKIEJ ORGANIZACJI WOJSKOWEJ

ALEJA LEONA SCHILLERA

PIŁSUDSKIEGO (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)

ALEJA POLITECHNIKI 3A

WÓLCZAŃSKA 221/223

PABIANICKA

PARADNA

MALCZEWSKIEGO

KURCZAKI

JANA BRZECHWY

KALINOWSKIEGO

GAJCEGO

ZAKŁADOWA

BELI BARTOKA

SZPITALNA

GIEWONT

JUGOSŁOWIAŃSKA

PM10 - mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 mikrometra. Może zawierać takie substancje toksyczne jak benzopireny, dioksyny i furany. Pyły te mogą powodować kaszel, astmę, katar sienny, a nawet ostre zapalenie oskrzeli. W najgorszym wypadku mogą doprowadzić do nowotworów krtani i płuc.

PM2,5 - pył zawieszony o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra. Jest bardzo szkodliwy dla zdrowia - ze względu na niewielkie rozmiary może dostać się bezpośrednio przez płuca do krwi. Może wywołać m.in. nasilenie astmy, osłabienie czynności płuc, zaburzenia rytmu serca, zapalenie naczyń krwionośnych, a nawet nowotwory płuc, gardła i krtani. Długotrwałe narażenie na działanie pyłu może spowodować skrócenie średniej długości życia.

PM1 - Najmniejszy pył o średnicy poniżej 0,1 mikrometra. Może przenikać przez płuca bezpośrednio do krwiobiegu i narządów, dlatego jest uznawany za najbardziej

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE