Słodko-gorzki mecz dla siatkarek ŁKS-u. Awans mimo porażki

Autor: Facebook ŁKS Commercecon Łódź

2023-02-16 15:32

Fenomenalne w polskiej lidze, ale w Lidze Mistrzów brakuje trochę szczęścia. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, przez niekorzystny terminarz przegrywają z Fenerbahce. Jednak, mimo porażki udało się wywalczyć awans do kolejnej fazy pucharu.

Niestety, fenomenalne w tym sezonie ligowym siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, poniosły porażkę w Lidze Mistrzyń. Mimo zdumiewającej formy w TAURON Lidze gdzie są niepokonane, w Lidze Mistrzyń poniosły trzecią porażkę w fazie grupowej. Na szczęście łodzianki, dzięki dobremu bilansowi, już dwa tygodnie temu zapewniły sobie awans do play-offów, ale porażka z Fenerbahce daje im gorsze rozstawienie.

Największym problemem łodzianek był bardzo napięty terminarz. Zaledwie dwa dni przed tym meczem pucharowym, grały w lidze z zespołem Pałacu Bydgoszcz. Było to spowodowane sytuacją obecnie panującą w Turcji, gdzie tydzień wcześniej miał się pierwotnie odbyć mecz w ramach Ligi Mistrzów. Ostatecznie zmieniono termin i miejsce spotkania – na Berlin.

Turczynki wygrały 3:0 w setach. Mimo zaciętej gry to rywalki okazywały się lepsze w końcówkach. Najciekawszy był pierwszy i trzeci set. Skończyły się one wynikami kolejno 25:22 i 28:26. Gorszy, przynajmniej z perspektywy polskiego fana, był drugi set. Tam siatkarki ŁKS-u niespecjalnie popisały się grą, przegrywając 25:16.