Sklepy poszukują pracowników na Black Week. Możesz dużo zarobić

i

Autor: pixabay

Zakupy

Sklepy poszukują pracowników na Black Week. Możesz dużo zarobić

2023-12-05 7:58

Black Week to już nie kilka dni, ale praktycznie cały miesiąc szturmu klientów na galerie handlowe i e-sklepy. Eksperci Tikrow, aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej, szacują, że szał zakupów wygeneruje zapotrzebowanie na pracowników o 20 proc. wyższe niż w innych miesiącach roku. Podczas Black Week pracownicy mogą sporo dorobić. Dniówka wynosi ok. 250 zł na rękę.

Black Week 2023|Więcej klientów, więcej pracowników

Galerie handlowe już przeżywają prawdziwe oblężenie. Rozwijająca się w Polsce od kilkunastu lat moda na listopadowe promocje wokół tzw. Black Friday lub Black Week, generuje w sklepach nie tylko większy ruch, ale i zwiększone zapotrzebowanie na pracę.

Potwierdzają to wyniki badania zrealizowanego przez Tikrow. Dla 68% pytanych firm największym wyzwaniem w związku ze zbliżającymi się akcjami promocyjnymi jest odpowiednia liczba pracowników w sklepie stacjonarnym, magazynie lub konsultantów sklepu internetowego. Do rozłożenia jest bowiem znacznie więcej towaru niż zwykle, przed kasami ustawiają się dłuższe kolejki, a w magazynach robi się tłoczno. Co piąty respondent wskazuje na trudności z przygotowaniem atrakcyjnej oferty sprzedażowej (19%) oraz na zapewnienie odpowiedniej ilości asortymentu (19%).

– Szacujemy, że sklepy w tym okresie muszą zwiększyć zatrudnienie nawet o 20 proc. w porównaniu do tzw. „normalnego czasu”, aby w pełni wykorzystać potencjał Black Week. Branża retail to skomplikowany system naczyń połączonych, który musi działać sprawnie, by zadowoleni klienci skupili się na maksymalnie satysfakcjonujących zakupach. Nie zaś na przeszukiwaniu regałów w poszukiwaniu towaru lub tracąc czas w kolejkach. W realizacji tego celu nieocenieni są pracownicy dorywczy, z których przy okazji Black Week korzystają 2 na 3 ankietowane firmy – mówi Krzysztof Trębski z Tikrow.

Black Week. Można zarobić prawie 1000 zł w 3 dni

W okresie związanym z Black Week galerie handlowe, e-sklepy i magazyny najczęściej zatrudniają kasjerów, magazynierów i pracowników sklepu. Są to zajęcia nie wymagające praktycznie żadnego doświadczenia. Kluczem do sukcesu są jedynie chęć do pracy i umiejętność odnalezienia się na nowym stanowisku.

Praca natychmiastowa na takich stanowiskach dla wielu Polaków, szczególnie tych najmłodszych na rynku pracy, staje się ważnym sposobem na uzupełnienie swojego budżetu. Stawki godzinowe oscylują wokół 30 zł. Osoby ze statusem studenta mogą więc w przedłużony weekend przez aplikację Tikrow zarobić od 720 zł na rękę (pracując przez 3 dni po 8 godzin) do nawet 900 zł (pracując przez 3 dni po 10 godzin).

Okazje przez cały rok

Jednak nie tylko w listopadzie praca dorywcza okazuje się efektywnym rozwiązaniem dla wielu branż wymagających dynamicznego wzrostu zatrudnienia. Gospodarka cały rok funduje menadżerom wyzwania związane z układaniem grafików pracy. Tuż po Black Week ruszymy do sklepów, by przygotować się na Święta Bożego Narodzenia i pomyśleć o prezentach dla bliskich. Nowy rok zaczniemy od remanentów, które płynnie przejdą w Święta Wielkanocne, a dalej w majówkę. Po wakacjach większy ruch generuje nowy rok szkolny, a następnie kolejne listopadowe promocje i świąteczny szał zakupów. Praktycznie przez 12 miesięcy produkcja, handel i logistyka muszą być gotowe na skoki zatrudnienia, by wykorzystywać nadarzające się okazje zakupowe. Nie da się tego zrobić bez elastycznych grafików uzupełnianych przez pracowników dorywczych.

– Firmy doceniają pracę natychmiastową, czyli nieograniczony dostęp do pracowników gotowych podjąć zlecenie choćby jutro. To sytuacja korzystna dla obu stron. Pracodawcy nie muszą robić z ogromnym wyprzedzeniem planów rekrutacyjnych, a także mogą elastyczniej reagować na czynniki zewnętrzne. Pracownicy z kolei mogą zwiększać swoje zaangażowanie w pracę w dowolnym momencie roku oraz szybciej reagować na potrzeby podreperowania budżetu domowego – mówi przedstawiciel Tikrow.

Zarobki w Łódzkiem. W których branżach możemy dostać najwyższe wynagrodzenie?

Zakupy w niemieckich sklepach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE