Serce Świateł dla Pawła Adamowicza. Wydarzenie KOD-u przeciw nienawiści

2023-01-14 19:42

Odbyło się wydarzenie „Serce Świateł dla Pawła Adamowicza - STOP HEJT”. Jego celem było wspomnienie Pawła Adamowicza w rocznice jego śmierci. Wypowiedziano również wiele słów o tym jakim złym jest hejt i o walce z nim.

Komitet Obrony Demokracji regionu łódzkiego przy Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizował wydarzenie „Serce Świateł dla Pawła Adamowicza - STOP HEJT”. Data nie jest przypadkowa, ponieważ 13 stycznia 2019 r. doszło do zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dzień później zmarł on w szpitalu. Zebrani wspomnieli prezydenta i zapalili dla niego znicze pod Sercem Łodzi.

Wydarzenie miało być również wyrazem sprzeciwu wobec bezsensownej nienawiści i hejtu. Zaapelowano tam o ich zaprzestanie, ponieważ prowadzą do takich tragicznych czynów jak śmierć Pawła Adamowicza.

O całym wydarzeniu kilka słów powiedzieli jego członkowie.

- Każdy przyzwoity człowiek powinien tu być, ale niestety niewielu nas jest. Tak to wygląda.

- Przypominamy sobie, ale również obywatelom jakim złem jest złe słowo, jakim złem jest hejt.

- Głównym powodem śmierci Adamowicza był hejt. Jest to ku przestrodze politykom, że należy coś zrobić, żeby wyraźnie w przestrzeni publicznej postawić tamę tego typu zjawiskom jak hejt.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE