Gigant odzieżowy ogłasza upadłość. Firma działała na rynku ponad 30 lat

i

Autor: pixabay

Biznes

Gigant odzieżowy ogłasza upadłość. Firma działała na rynku ponad 30 lat

2023-06-21 15:38

Kolejna znana firma odzieżowa wpadła w finansowe tarapaty. Po ponad 30 latach istnienia na rynku Scotch & Soda złożyła wniosek o upadłość. Założona w Holandii marka ma ponad 7000 sklepów w największych miastach świata.

Scotch & Soda ogłasza upadłość

Branża modowa pogrążona jest w kryzysie. Do listy znanych marek, które nie poradziły sobie na rynku w popandemicznym czasie dołączyła Scotch & Soda. Firma odzieżowa funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat.

Jak podaje portal propertynews.p, powołując się na dziennik Het Financieele Dagblad (FD), sieć złożyła już wniosek o upadłość na holenderskim rynku. Według niderlandzkiej gazety, powodem ogłoszenia upadłości są "poważne problemy z przepływem środków pieniężnych". Scotch & Soda wpadła w finansowe tarapaty po wybuchu pandemii COVID 19. Złą sytuację finansową firmy jeszcze bardziej pogłębiła inflacja. 

Scotch & Soda - ponad 30 lat tradycji

Scotch & Soda została założona w 1985 roku w Amsterdamie. Firma tworzy ubrania damskie, męskie i dziecięce, obuwie oraz akcesoria. Znana jest przede wszystkim z indywidualnego wzornictwa i dbałości o detale. Początkowo ubrania marki były tworzone ręcznie i na specjalne zamówienie. Kolekcje firmy można znaleźć na całym świecie w ponad 7000 sklepach w największych miastach świata, takich jak Nowy Jork, Londyn i Paryż. Online sprzedaje odzież do ponad 70 krajów.

Polskie sklepy z bronią przeżywają oblężenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE