Są już nowe ambulanse i zespoły ratownictwa medycznego w województwie łódzkim

2021-05-11 15:36
Są już nowe ambulanse i zespoły ratownictwa medycznego w województwie łódzkim
Autor: materiały prasowe Są już nowe ambulanse i zespoły ratownictwa medycznego w województwie łódzkim

W Brzezinach, Drzewicy, Łodzi i Zelowie będą dodatkowe miejsca stacjonowania karetek, tzw. zespołów ratownictwa medycznego. Zakupiono również 9 nowych ambulansów - poinformował we wtorek wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

W maju w regionie rozpoczęły funkcjonowanie nowe cztery całodobowe, podstawowe zespoły ratownictwa medycznego.

"Dodatkowe zespoły staną w Łodzi, Brzezinach, Zelowie i Drzewicy. Dzięki pozyskaniu finansów z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do końca roku na ten cel przeznaczymy prawie 3,8 mln zł” – przekazał wojewoda Bocheński podczas wtorkowej konferencji prasowej w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Dodatkowe miejsca stacjonowania karetek to przede wszystkim większe bezpieczeństwo mieszkańców województwa. Skraca się czas oczekiwania na służby medyczne, które obecnie są o wiele bardziej obciążone ze względu na pandemię” - podkreślił dyrektor WSRM w Łodzi Krzysztof Janecki,

Województwo łódzkie - jak poinformowano podczas konferencji w WSRM - będzie miało również 9 nowych ambulansów za ponad 4,7 mln zł; zakupiono również środki ochrony indywidualnej i środki do dezynfekcji. W łódzkiej WSRM jest teraz o 43 ambulansów więcej niż przed pandemią. 

Raport z anteny 11.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE