Ruszyła termomodernizacja łódzkich żłobków

i

Autor: mat.UMŁ

Ruszyła termomodernizacja łódzkich żłobków. Będą kolorowe i nowoczesne!

2020-06-24 18:45

Miasto chce w ciągu pięciu lat zmodernizować 25 placówek. Właśnie trwają intensywne prace w dwóch pierwszych budynkach.

W Żłobku Miejskim nr 18 przy al. Harcerzy Zatorowców dobiega końca modernizacja elewacji, a w Żłobku Miejskim nr 28 przy ul. Wyszyńskiego prace idą pełną parą. Jeszcze w wakacje rozpocznie się też remont w ŻM nr 16 przy ul. Zachodniej. - W placówce przy al. Harcerzy Zatorowców remont obejmował ocieplenie ścian i dachu oraz położenie nowych tynków. Żłobek będzie miał nowy kolor elewacji. W kwietniu, gdy dzieci przebywały w domach z powodu pandemii koronawirusa udało nam się wymienić instalacje centralnego ogrzewania w placówce przy ul. Wyszyńskiego. Teraz rozpoczęliśmy ocieplenie ścian i dachu. W żłobku przy ul. Zachodniej czeka nas naprawa tynków, ocieplenie dachu oraz remont węzła cieplnego - mówi dyrektor Departamentu Pomocy Społecznej Robert Kowalik.

Ruszyła termomodernizacja łódzkich żłobków

i

Autor: mat.UMŁ

Jak zapewnia dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków Halina Mazur prace termomodernizacyjne nie wstrzymały pracy placówek. - Roboty prowadzone są na zewnątrz, więc maluchy mogą nadal korzystać ze żłobków - mówi dyrektor.
Prace we wszystkich trzech żłobkach będą kosztowały 1,1 mln zł.
W Łodzi są 32 miejskie żłobki, w których jest około 3000 miejsc dla maluchów, ale zgodnie z reżimem sanitarnym związanym z epidemią koronawirusa liczba ta zmniejszyła się do 1800. Teraz rodzice przyprowadzają niespełna 600 dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE