Uwaga kierowcy - sporo zmian na ulicy Bydgoskiej. Nieczynne niektóre skrzyżowaia w Toruniu

i

Autor: pixabay.com

Ruszył remont na rondzie Inwalidów. Kierowców czekają utrudnienia

2022-10-21 9:35

Na Widzewie rozpoczęły się prace związane z wymianą powierzchni na rondzie Inwalidów. Działania drogowców zostały podzielone na kilka etapów. W pierwszym ograniczony będzie ruch na wewnętrznych pasach skrzyżowania. Zostanie także zamknięty przejazd zachodnią częścią ronda.

Rozpoczęła się wymiana nawierzchni na rondzie Inwalidów

W ramach remontu ulicy Puszkina na Widzewie, zaplanowana jest wymiana nawierzchni na rondzie Inwalidów. Jak informuje rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Tomasz Andrzejewski, prace będą prowadzone etapami. Co istotne, w godzinach nocnych drogowcy będą zajmować większą część skrzyżowania niż w dzień. Ma to zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

Zmiany w organizacji ruchu

Ulicą Rokicińską, jadąc do centrum, pojedziemy prosto korzystając z dwóch prawych pasów. Będzie możliwość skrętu w prawo w stronę dworca Łódź Widzew. Nie skręcimy natomiast w Puszkina w kierunku ulicy Przybyszewskiego.

Natomiast jadąc w kierunku Janowa ulicą Rokicińską, zajęte będą pasy środkowe oraz prawy. W tym przypadku będzie można skręcić w ulicę Puszkina oraz w kierunku dworca.

Zmiany również w komunikacji miejskiej

Tramwaje będą kursować bez zmian. Jeśli chodzi o autobusy, będą jeździły nieco zmienioną trasą, jednak nie pominą żadnego przystanku. Te jadące z dworca Łódź Widzew i ronda Inwalidów, pojadą Rokicińską, zawrócą na utworzonej przez torowisko zawrotce i dojadą do Puszkina, gdzie dalej pojadą swoimi trasami.

Łódzka konstrukcja stała się memem. Napis przeczytany od tyłu nabiera innego znaczenia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE