Rusza drugi etap remontu torowiska na Telefonicznej w Łodzi!

2020-06-10 0:05
Remont torowisko
Autor: UMŁ

Remont ma ruszyć w najbliższy poniedziałek. Pojawią się utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Zostanie wymieniona podbudowa, sieć trakcyjna, tory, pojawią się też automatyczne zwrotnice. Od poniedziałku rozpocznie się drugi etap budowy torowiska przy ul. Telefonicznej w Łodzi. Remont ma potrwać do końca września. Łączny koszt prac wraz z wybudowaniem przystanków to 16 mln złotych. Nowe równe tory, automatyczne zwrotnice, podwyższone przystanki, rozjazdy i sieć trakcyjna – to zakres remontu torowiska, który rozpocznie się już w poniedziałek.

- W pierwszy etapie będą remontowane trzy łuki, później czwarty, dodatkowo zostanie wymieniona nawierzchnia od Czorsztyńskiej do zajezdni, zostaną wybudowane nowe przystanki i chodniki, nie przejedziemy ul. Telefoniczną na wysokości zajezdni MPK w obu kierunkach, należy wybierać objazdy ul. Pomorska i Brzezińską, zmianie ulegnie linia Z12 - informuje Maciej Sobieraj z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Szczegółowe informacje pojawia się też na stronie Zarządu Dróg i Transportu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE