Rosja uruchamia Oculusa. Algorytm będzie tropić memy z Putinem

i

Autor: demotywatory.pl

Rosja uruchamia Oculusa. Algorytm będzie tropić memy z Putinem

2023-02-15 10:52

Główny Ośrodek Częstotliwości Radiowych, czyli rosyjski organ nadzorujący media, uruchomił właśnie Oculusa. Narzędzie będzie tropić niedozwolone treści w sieci, między innymi memy z Putinem.

Oculus to algorytm, który jest w stanie przeanalizować 200 tys. obrazów i wideo w ciągu jednego dnia pod kątem niedozwolonych treści. Narzędzie, które właśnie uruchomił Główny Ośrodek Częstotliwości Radiowych, będzie szukać memów krytykujących Władimira Putina. Na celowniku Oculusa mają się znaleźć także treści promujące kulturę LGBTQ oraz wszelkie przejawy protestów wobec władzy. 

- Od początku specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie 'fałszywki' rozmnożyły się i rozprzestrzeniły w bezprecedensowym tempie, mając na celu zastąpienie prawdziwych faktów. Stworzenie tego systemu jest naszą odpowiedzią na prowokacje i antyrosyjskie działania ze strony zagranicznych zasobów - podała agencja Interfax, cytując Główny Ośrodek Częstotliwości Radiowych (GRFC), będący częścią urzędu nadzoru komunikacji Roskomnadzor.

Od 24 lutego 2022 r. Roskomnadzor miał zablokować około 125 tys. treści dotyczących wojny w Ukrainie.

Sonda sejmowa: Co zrobić z Putinem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE