syreny

i

Autor: EAST NEWS

Rocznica katastrofy smoleńskiej w Łodzi BEZ SYREN. Hanna Zdanowska podjęła decyzję

2022-04-09 14:19

W Łodzi nie zawyją syreny alarmowe w rocznice katastrofy smoleńskiej. Taką decyzję podjęła Prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska. ​

8 kwietnia wojewoda łódzki - Tobiasz Bocheński wydał rozporządzenie, że celem upamiętnienia 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w dniu 10 kiwetnia 2022 roku o godzinie 8:41 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy "syrena". Na terenie całego województwa miały być uruchomione syreny alarmowe na minutę. Tak się jednak nie stanie.

Prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska na Twitterze napisała że w 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej syreny alarmowe nie zostaną w Łodzi uruchomione.

"Zdecydowałam, że jutro nie zostaną uruchomione w Łodzi syreny alarmowe. W obliczu trwającej wojny w Ukrainie nadużywanie tych sygnałów przez rząd i wojewodę to skrajna nieodpowiedzialność. Dla tysięcy Ukraińców, którzy znaleźli w Łodzi schronienie przed bombardowaniami byłoby to pogłębianie ich traumy, a wśród Łodzian jedynie zasiałoby poczucie niepewności. Trudne czasy wymagają od nas wyjątkowej empatii i wierzę, że powinniśmy zdać jutro ten test".

Na oficjalnych profilach wielu prezydentów miast w Polsce pojawiły się wpisy z apelem do wojewodów o cofnięcie tej decyzji ze względu na uchodźców przebywających w Polsce.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE