Robot studentów Politechniki Łódzkiej podbił Japonię!

2021-10-13 14:18
Raptors PŁ
Autor: Raptors PŁ

Światowy sukces robota z Politechniki Łódzkiej! ​Łódzki robot zbudowany w zespole "Raptors PŁ" zajął 3. miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie World Robot Summit. Politechnikę Łódzką w Japonii reprezentowała grupa studentów z wydziału Automatyki i Robotyki.

Studenci Politechniki Łódzkiej stanęli na podium w Japonii!​Łódzki robot zbudowany w zespole "Raptors PŁ" zajął 3. miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie World Robot Summit.Konkurencja była ogromna, a łódzcy studenci byli jedyną drużyną spoza kraju kwitnącej wiśni.- Wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko w finale, dwie pierwsze drużyny zaznaczyły swoją przewagę i pokazały jak dużo pracy wykonały przez ostatnie trzy lata. Jednocześnie my czuliśmy oddech 4 drużyny, która po eliminacjach uplasowała się tuż za nami, więc wiedzieliśmy że najmniejszy błąd może nas bardzo dużo kosztować - mówi Łukasz Kędzierski.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie technologicznym w stosunku do poprzedniej edycji zawodów. Tym bardziej cieszy tak dobre miejsce Raptorsów, którzy na konkurs pojechali w mocno odmłodzonym składzie.

- Tym, co było dla nas barierą to słaba znajomość języka angielskiego przez organizatorów konkursu. Pierwszego dnia eliminacji straciliśmy praktycznie wszystkie próby testowe i te już oceniane, ponieważ nie mogliśmy zdobyć klarownych informacji o procedurach startowych. Było to dla nas bardzo frustrujące, bo stracony czas rzutował również na kolejne dni, co przełożyło się na słabsze wyniki w drugim dniu konkursu. Po stanowczej reakcji naszego mentora, organizatorzy przydzielili nam tłumacza. To znacznie ułatwiło komunikację i pozwoliło na równą walkę z pozostałymi drużynami - mówi Ewelina Rosiak, programista w zespole. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE