Łódź. Remont Uniwersyteckiej. Miasto znalazło pieniądze na przeprowadzenie prac

2022-12-02 10:09
Znalazły się środki na kolejny remont drogi. Tym razem czas na Uniwersytecką
Autor: Google Street View

Mimo zimy i kończącego się roku, w budżecie znalazły się środki na przeprowadzenie kolejnego remontu drogi. Tym razem padło na Uniwersytecką. Prace rozpoczną się 3 grudnia i na szczęście na czas ich trwania ruch nie zostanie zamknięty.

Rok 2022 w Łodzi stoi pod znakiem remontów dróg. Mimo, że właśnie rozpoczął się grudzień to końca nie widać jeśli chodzi o kolejne plany odnów. Do zacnego grona tych ulic przyłączy się ul. Uniwersytecka. Prace w tym miejscu wystartują 3 grudnia.

Budżet na tę inwestycję jest zasługą oszczędności poczynionych w tym roku przez Urząd Miasta. Tym samym staje się jedną z 60 ulic zaplanowanych w budżecie do remontu.

Po zakończeniu prac już nie zobaczymy tam popękanej i dziurawej jezdni. Remont polega na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowego asfaltu. Ruch w tym miejscu nie będzie zamknięty, tylko lekko ograniczony. Ulica będzie przejezdna po jednym pasie ruchu. Zmianom nie ulegają trasy komunikacji miejskiej.

Według planów prace nie potrwają długo. Zakładany termin ich zakończenia to koniec tego roku. Wykonawcą remontu jest łódzka firma Larkbud.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE