Remont skrzyżowania Sienkiewicza i Tuwima

2020-02-26 12:30
skrzyżowanie Sienkiewicza i Tuwima
Autor: GM

Przed nami kolejne utrudnienie na drogowej mapie Łodzi. 9 marca rusza remont skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Tuwima.

Przez miesiąc skrzyżowanie będzie częściowo zamknięte – zapowiada Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu. - Ulica Tuwima nie będzie przejezdna na wprost, jadąc od Kilińskiego w kierunku ul. Piotrkowskiej. Natomiast będziemy mogli bez problemu przejechać ul. Sienkiewicza. Jadąc zarówno do ulicy Narutowicza, jak i na południe do ul. Tuwima bez problemu skorzystamy z tego przejazdu.

Jednocześnie prowadzony będzie remont kolejnych odcinków ulicy Sienkiewicza – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik z Zarządu Inwestycji Miejskich. - Pierwszy odcinek, do ul. Nawrot zamierzamy zakończyć do końca kwietnia, następny odcinek do końca maja. W efekcie jeszcze przed wakacjami płynny ruch wróci na odcinku od Piłsudskiego do Tuwima.

Po remoncie skrzyżowanie Sienkiewicza i Tuwima uzyska nową geometrię, będzie wyniesione, z udogodnieniami dla pieszych. Ruch kołowy przebiegał będzie przez nie wolniej, ale miejsce będzie bardziej bezpieczne dla przechodniów.

Do końca roku cała ulica Sienkiewicza ma być w pełni przejezdna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE