maszyna do pisania

i

Autor: Pixabay.com

Quiz

Razem czy osobno? Codziennie używasz tych zwrotów. Wiesz jak je zapisać? [QUIZ]

2024-03-14 15:25

Te frazy to jedne z najczęściej stosowanych w polszczyźnie. Codziennie używamy ich praktycznie non stop. Choć wydają się banalne, zapisanie ich poprawnie może sprawić sporo kłopotów. Na pewno czy napewno? Naprawdę czy na prawdę? Czy jesteście pewni, że znacie właściwą pisownię jednych z najczęściej używanych polskich zwrotów? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym na pozór łatwym quizie!

Polska ortografia jest pełna pułapek. Wiele problemów może sprawić choćby pisownia łączna lub rozdzielna. Najpopularniejsze i wydawałby się najprostsze zwroty, których używamy w mowie potocznej niemal każdego dnia, mogą okazać się wielce problematyczne, gdy przyjdzie je zapisać. Na pewno czy napewno? Naprzeciwko czy na przeciwko? Jaka jest poprawna pisownia?

Przygotowaliśmy dla was quiz, dzięki któremu będziecie mogli sprawdzić swoją znajomość ortografii. Wybraliśmy jedne z najpopularniejszych polskich zwrotów – z pewnością sami często ich używacie. Co więcej, w części pytań będziecie mieli do wybory tylko dwie odpowiedzi – jedną poprawna i jedną błędną. Mogłoby się wydawać, że komplet punktów jest na wyciągnięcie ręki. Ale czy napewno? A może jednak na pewno? Zapewniamy was, że niektóre odpowiedzi was zaskoczą. Przekonajcie się sami. A gdy już poznacie swój wynik, zaproście do zabawy swoich znajomych.

Quiz. Razem czy osobno? Każdego dnia używasz tych zwrotów. Wiesz, jak je zapisać?

Pytanie 1 z 10
Która pisownia jest poprawna?