Matrix

i

Autor: Warner Bros./AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Quiz

Quiz filmowy. Jak dobrze znasz kultowe filmy sci-fi. Odpowiesz prawidłowo na 10 pytań?

2024-03-06 23:20

W historii kina wiele filmów science fiction na zawsze pozostanie w pamięci widzów i zdobyło miano kultowych. Ich wartość doceniana jest nie tylko przez entuzjastów tego gatunku, ale także przez krytyków filmowych i pasjonatów kina, którzy po prostu cenią wysoką jakość produkcji. Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat najbardziej znanych filmów science fiction. Choć pytań jest tylko 10, zdobycie pełnej liczby punktów nie będzie łatwe.

Wśród filmów sci-fi nie brakuje arcydzieł i dzieł, które zyskały status kultowych. Ich wartość potrafią docenić nawet osoby, które na co dzień nie są fanami tego gatunku. Który z miłośników kina nie słyszał o „Terminatorze”, „Gwiezdnych wojnach” czy „Matriksie”? 

Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym będziecie mogli sprawdzić swoją znajomość kultowych filmów sci-fi. Pytań jest tylko 10 i dotyczą filmów, które większość kinomaniaków zna doskonale. Choć pytań jest niewiele, zapewniamy was, że zdobycie kompletu punktów nie będzie jednak prostym zadaniem.

Quiz. Jak dobrze znasz kultowe filmy science fiction?

Pytanie 1 z 10
Którą pigułkę wybrał Neo w filmie „Matrix”?
Listen on Spreaker.