Puchar Świata jako trofeum w piłce siatkowej kobiet do oglądania na Pietrynie

2022-09-20 16:09
Puchar Świata
Autor: mat.UML

Od dziś (20 września) na Pietrynie możemy podziwiać złoty Puchar Świata, który jest oficjalnym trofeum w rozpoczynających się za kilka dni (23 września) Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej kobiet. Puchar jest wyeksponowany w gablocie przy Piotrkowskiej 87 i pozostanie tam do czwartku.

Mierzący 44 centymetry wysokości i ważący ponad 30 kilogramów puchar stanął w witrynie Łódzkiego Centrum Wydarzeń przy ulicy Piotrkowskiej 87. To trofeum, o które walczyć będą zawodniczki z 24 reprezentacji podczas zbliżających się FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet Polska/Holandia 2022. Łódź gości puchar z nie byle powodu, bowiem nasze miasto jest jednym z gospodarzy turnieju.

– Dziękując za to, że możemy gościć z naszymi siatkarskimi imprezami w Łodzi, chcemy pokazać główne trofeum nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet. Mamy wielkie marzenie, że ten puchar będziemy mogli dotknąć także po ostatnim meczu. Wiemy, że sport jest nieobliczalny, a nasze dziewczyny mogą walczyć o najwyższe cele. Jestem przekonany, że po pierwszej fazie grupowej Polki zawitają do Łodzi, a stąd pojadą do Gliwic, a później na finał do Holandii. Prezentowany puchar oddajemy na kilka dni w posiadanie łodzian to nowe trofeum, które od tego roku będzie funkcjonował jako przechodni -powiedział wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk.

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w dniach 23 września – 15 października w Polsce i Holandii. Oprócz Łodzi, mecze w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn. Finał odbędzie się w tym ostatnim mieście.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE