​Przytula, pilnuje i bawi się z dziećmi. Magister Piorun to psi terapeuta podopiecznych z Pogotowia Opiekuńczego w Łodzi. Tym razem to on potrzebuje pomocy.

2020-05-26 21:51
Magister Piorun
Autor: Kinga Baryga

Na co dzień pomaga dzieciom przetrwać trudny czas, jest psim terapeutą i opiekunem. Magister Piorun z łódzkiego Pogotowia Opiekuńczego na Inflanckiej jest najlepszym przyjacielem podopiecznych, a teraz sam potrzebuje pomocy.

Magister Piorun
Autor: Kinga Baryga

Piorun zmaga się z wieloma chorobami, potrzebuje leków, na które my nie mamy pieniędzy mówi Anna Chmielewska - pedagog z ośrodka.

- Pies ma problemy z nerkami, stawami i tarczycą. Potrzebuje dobrych leków i opieki weterynaryjnej. Można powiedzieć, że Magister Piorun to nasz współpracownik. Mieliśmy kiedyś sytuację, w której rodzeństwo było zamknięte na kontakty z nami i podopiecznymi. Wtedy przyszedł Piorun, położył się na podłodze, pilnował dzieci i spał z nimi. Po pewnym czasie rodzeństwo zaczęło z nami rozmawiać. Magister pomógł nam do nich dotrzeć. Zależy nam, aby pies był z nami jak najdłużej. To dla naszych podopiecznych po przejściach dogoterapia. Zorientowaliśmy się już, że on czuje kiedy dziecko ma zły humor lub jest smutne. W takiej sytuacji przychodzi do sypialni, siada przy nim i czeka na przytulasa - dodaje pani Ania.

Czworonogowi może pomóc każdy z nas. Wystarczy skontaktować się z Pogotowiem Opiekuńczym na Inflanckiej:  42 616 83 78

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE