Przejęcie ŁKS-u do końca rundy. Informacje potwierdza właściciel klubu

i

Autor: Jakub Mazurkiewicz

Przejęcie ŁKS-u do końca rundy. Informacje potwierdza właściciel klubu

2023-03-01 11:37

Wciąż trwa proces dołączania amerykańskiego inwestora do grona akcjonariuszy ŁKS-u. Ma się on zakończyć przed upływem rundy wiosennej. W klubie panuje przekonanie, że nowy inwestor zasili klubową kasę kwotą kilkunastu milionów złotych.

Łódzki Klub Sportowy zwraca uwagę wszystkich sympatyków piłki w Polsce. Wszystko przez ich dobrą grę – są liderem 1. Ligi i wszystko wskazuje, że w przyszłym sezonie zagrają w Ekstraklasie. Do tego dochodzi również sprawa nowego amerykańskiego akcjonariusza. Właśnie na te tematy z tygodnikiem „Piłka Nożna” rozmawiał właściciel klubu – Tomasz Salski.

Przejęcie ŁKS-u

To nie ŁKS wybrał Platków tylko oni wybrali ŁKS. Mieli się skontaktować z Tomaszem Salskim za pośrednictwem platformy LinkedIn. Potem doszło do owocnych rozmów. Dzięki nim, Amerykanin zostanie udziałowcem, bo obecnie odpowiedzialność spoczywa na poprzednich akcjonariuszach.

Zmiany w klubie są kierowane wyłącznie jego dobrem. Dotychczasowi akcjonariusze nie stracą swoich udziałów. Zostanie podniesiony kapitał, a za odpowiednie środki inwestor obejmuje nowe akcje. Amerykanin będzie miał większościowy kapitał. Według Salskiego jego wkład wyniesie ok. kilkunastu milionów złotych.

Plany sportowe

ŁKS nadal planuje skupiać się na swojej młodzieży. Chce rozwijać swoją akademię i tworzyć warunki do rozwoju również na poziomie pierwszej drużyny. Akcjonariusze patrzą w przyszłość z optymizmem, bo wiosenna runda zaczęła się po ich myśli – 7 punktów w 3 meczach.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE