Przegrana na koniec fatalnego sezonu Skry Bełchatów. Tak źle jeszcze nie było

Autor: Facebook PGE Skra Bełchatów

2023-04-04 16:46

Skra Bełchatów, czyli wielokrotny triumfator PlusLigi, właśnie zakończyła fatalny sezon. Nie udało im się zakwalifikować do fazy play off, ponieważ skończyli na 11. miejscu. Dodatkowo, przegrali 3:0 ostatni mecz z LUK Lublin.

Ostatni mecz był idealnym podsumowaniem sezonu PGE Skry Bełchatów. Przegrali 3:0 z LUK Lublin, czyli z zespołem, który jeszcze rok temu byłby stawiany w roli przegranego. Ostatecznie nie miało to większego wpływu na sytuację w tabeli, ponieważ żadna z drużyn ostatecznie nie zakwalifikowała się do fazy play off.

W tym meczu bełchatowianie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W pierwszym secie od samego początku to zespół z Lublina przejął prowadzenie, którego nie oddał do samego końca wygrywając 25:19. W drugiej części początek wyglądał zupełnie inaczej. To bełchatowianie prowadzili. W pewnym momencie na tablicy widniał nawet wynik 5:10. Jednak po czasie gospodarze wyrównali do stanu 13:13. Później to oni częściej zdobywali punkty i wygrali ten set 25:19. Ostatni set był najbardziej wyrównany jednak z małą przewagą dla zespołu z Lublina, co odzwierciedla ostateczny wynik 25:21.

Ten sezon zdecydowanie nie należał do udanych. Dla Skry był on tragiczny pod każdym względem. W tym sezonie zajęli 11. miejsce, czyli najniższe w ich historii gry w PlusLidze.