protest

i

Autor: Daniel Tekliński

protesty

Rolnicy znów wyjadą na drogi w Łódzkiem. W planach blokada S8

2024-03-02 18:05

Od niecałego miesiąca trwają protesty rolników, którzy sprzeciwiają się unijnemu Zielonemu Ładowi i zmianom we Wspólnej Polityce Rolnej. Na najbliższy piątek (1 marca) zapowiedziano blokadę drogi S8. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Trwają protesty rolników w całym kraju

9 lutego rozpoczęły się w całej Polsce protesty rolników, którzy sprzeciwiają się unijnemu Zielonemu Ładowi i zmianom we Wspólnej Polityce Rolnej. Jednym z postulatów jest też powstrzymanie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy na polski rynek. Dlatego blokowane są m.in. drogi do przejść granicznych z Ukrainą.

Rolnicy jednak regularnie pojawiają się w miastach, na drogach dojazdowych, węzłach, na autostradach czy drogach ekspresowych. Utrudnienia i blokowanie jezdni to nie jest coś co chcą robić Polakom, jednak jak tłumaczą - nie mają innego wyjścia.

Rolnicy zapowiadają kolejny protest na S8. Będą utrudnienia

Kolejne utrudnienia dla kierowców przed nami. Jak ustaliło regionalne Nasze Radio, w najbliższy piątek(1 marca) mają pojawić się  kolejne protesty na S8. Urząd Gminy Sieradz wydał w tej sprawie oświadczenie:

"Wójt Gminy Sieradz, informuje, że w dniach od 01 marca do 31 marca 2024 roku planowane jest zgromadzenie publiczne w którym uczestniczyć będzie 400 osób (rolnicy wraz z ciągnikami rolniczymi). Miejscem zgromadzenia będzie droga ekspresowa S8 od węzła Sieradz Południe do MOP Dąbrowa Wielka w obu kierunkach tj. Łódź – Wrocław i Wrocław – Łódź. Wjazd uczestników zgromadzenia na drogę ekspresową S8 nastąpi od ronda Solidarności Rolników Indywidualnych w gminie Sieradz, następnie przejazd ciągników rolniczych w kierunku MOP Dąbrowa Wielka. Rozpoczęcie zgromadzenia zostało zaplanowane od godz. 09.00, natomiast zakończenie planowane jest na godz. 20.00."

Sonda
Popierasz protesty rolników?
Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Klienci są w szoku, mówią tylko o jednym

Protest rolników na węźle A2 Zgierz.