Protest MOPS w Tomaszowie Mazowieckim. Spór trwa od początku roku

2022-10-05 14:23
protest
Autor: Pixabay

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim pracownicy ogłosili strajk ostrzegawczy. W związku z tym postanowili na dwie godziny zawiesić swoje obowiązki służbowe. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem niskich zarobków i brak dodatku na odzież.

Protest ostrzegawczy w Tomaszowie Mazowieckim

W Tomaszowie Mazowieckim spór trwa od początku 2022 roku. We wtorek 4 października miał tam miejsce tzw. protest ostrzegawczy. Na dwie godziny pracownicy MOPS przestali pracować. Jak podkreślają, nie wykluczają również strajku generalnegoObecnie jednak prowadzone są negocjacje w sprawie żądań pracowniczych, w których udział bierze również mediator.

Czego domagają się pracownicy MOPS w Tomaszowie Mazowieckim?

Jak podkreślają pracownicy, wciąż nakładane są na nich dodatkowe obowiązki, a poprawy warunków pracy brak. Głównymi postulatami strajkujących jest podniesienie wynagrodzenia o 650 złotych, a także podwyższenie ekwiwalentu za odzież z 510 do 1200 złotych.  

Wizualizacje ul. Mielczarskiego

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE