Prosty trik, żeby znicze paliły się dłużej. Wsyp to do wkładu. Efekt cię zaskoczy

i

Autor: pixabay

Prosty trik, żeby znicze paliły się dłużej. Wsyp to do wkładu. Efekt cię zaskoczy

2023-11-01 21:46

Kto z nas nie chce, aby znicze postawione na grobach bliskich osób, paliły się jak najdłużej? Okazuje się, że istnieje prosty sposób na wydłużenie czasu palenia się znicza. Potrzebny jest do tego produkt, który każdy znajdzie w kuchni.

W Internecie nie brakuje rad, które mają nam ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Pojawiają się także porady dotyczących dnia Wszystkich Świętych. Internetowe lifehacki dotyczą nie tylko zabezpieczenia kwiatów i zniczy przed kradzieżami czy wykonania stroika na grób za kilka złotych. Można też znaleźć mnóstwo trików dotyczących wydłużenia czasu palenia się zniczy. Jeden z nich jest banalnie prosty i zarazem skuteczny, a do jego wykonania potrzebny jest produkt, który każdy z nas znajdzie w kuchni. Chodzi o... sól. 

Żeby wydłużyć czas palenia się znicza, wystarczy rozsypać trochę soli dookoła knota. Dzięki temu znicze będą paliły się nie tylko dłużej, ale także jaśniej. Sól może być dowolna, ale ważne, żeby nie wsypać jej za dużo. 

To jednak nie jedyny trik, który wydłuży czas palenia się zniczy. Niektórzy polecają, aby włożyć wkład do zamrażalnika. Dzięki temu parafina lub wosk będą wolniej się topić. 

Są także sposoby na to, aby płomień nie zgasł, kiedy odejdziemy od grobu. Kluczową rolę odgrywa tutaj knot. Sznurek umieszczony w parafinie lub wosku nie może być zbyt gruby ani zbyt cienki. Pierwszy sprawi, że znicz wypali się szybciej, zaś drugi, że może szybciej zgasnąć. Ważne także, aby sznurek nasączony paliwem nie był zbyt długi ani zbyt krótki, ponieważ znicz z takim knotem będzie bardziej podany na zgaszenie przez wiatr.  Optymalna długość to 0,5-1 cm

Wybierając znicz, warto sprawdzić, jaki ma czas palenia. Zazwyczaj kierujemy się zasadą - im większy znicz, tym dłużej będzie się palić. Jednakże to wkład decyduje o czasie palenia, a nie rozmiar szklanego lampionu. Tutaj też nie powinniśmy się kierować tylko rozmiarem wkładu, ale jego rodzajem. Wkłady olejowe palą się najdłużej i są najbardziej odporne na niskie temperatury. Parafinowe mają krótszy czas palenia i są mniej odporne na mróz, ale są tańsze. Z kolei wkłady woskowe, ze względu na krótki czas palenia, są coraz rzadziej wykorzystywane przez producentów, niemniej nadal występują. Zwykle otwarte znicze w glinianych donicach są wykonane z wosku. 

Serce WOŚP stanęło w Łodzi