Praktyki zagraniczne dla studentów łódzkich uczelni

2020-02-05 17:15

Organizacja studencka IAESTE Politechnika Łódzka ogłasza rekrutację na praktyki wakacyjne. Każdy student z województwa łódzkiego może zdobyć doświadczenie, poznać inne kultury i ludzi z całego świata.

Wir sesji pochłonął teraz wielu studentów, ale warto zatrzymać się i pomyśleć o planach na wakacje. Organizacja studencka IAESTE Polska daje możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Wyjazd na płatne praktyki wakacyjne to możliwość zdobycia doświadczenia i zwiedzania nieodkrytych zakątków świata. 

Taki wyjazd wymaga odpowiedniego przygotowania. Sylwia Saletrowicz - koordynatorka wymiany studenckiej tłumaczy jakie dokumenty trzeba przygotować, aby wyjechać na staż marzeń. 

-Przede wszystkim potrzebujemy średniej ocen z dwóch ostatnich, zamkniętych semestrów, dodatkowo certyfikat na poziomie B2 lub C1 z dowolnego języka. Najbardziej preferowany jest angielski. Zdarzają się takie sytuacje, ze na jedną ofertę jest kilku chętnych wiec musimy tworzyć rankingi. Spośród wszystkich trzeba poszukać takiej oferty, która będzie pasowała do naszego kierunku studiów. Prezentująca najkrótszy wyjazd to taka na cztery tygodnie. Każda oferta jest przypisana do jednej osoby. Można pracować w laboratorium, na uniwersytecie lub w dużej międzynarodowej korporacji. Wszystko zależy czego poszukujemy. Zdarzały się takie sytuacje, ze studenci dostawali propozycje aby zostać w danym kraju, w danej firmie na dłużej - mówi. 

Spotkaliśmy się z Gerardem Tomczyńskim, który wczoraj wrócił z praktyk, ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Było cudownie, to przygoda życia, na którą każdy powinien się skusić. W Dubaju jest teraz zima czyli temperatura wynosi 30 stopni. Pracowałem tam w Uniwersytecie. Wynajdowałem meteoryty za pomocą sztucznej inteligencji. Mieszkałem w akademiku. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że w tym kraju nie ma komunikacji miejskiej. Tutaj wszyscy poruszają się samochodami. Jeśli chodzi o kuchnię to kurczak odgrywa tutaj główną rolę. Butter Chicken (Murgh Makhani) to danie, które zasmakowało mi najbardziej. Miałem też okazję trochę pozwiedzać. Najwyższy budynek świata, jedno z największych akwariów na świecie.., co tu dużo mówić.. tutaj wszystko jest największe - mówi.

Praktyki zagraniczne dla studentów
Autor: Gerard Tomczyński

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdziecie na stronie: www.iaeste.pl

Praktyki zagraniczne dla studentów.Posłuchaj więcej w materiale reporterki Eski Kingi Barygi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE