Ponad 1,3 mln złotych dla łódzkich teatrów i EC1

2020-09-14 15:31

Łódzkie instytucje kultury liczą na pieniądze z budżetu miasta. O tym czy je dostaną zadecydują radni na najbliższej sesji rady miasta.

Przez pandemię instytucje kultury straciły nawet setki tysięcy złotych - teraz mają szansę na zastrzyk gotówki z budżetu miasta. Czy tak się stanie? Zadecydują o tym radni podczas nadchodzącej rady miasta.

W obecnej sytuacji wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne.- W czasie pandemii sytuacja była bardzo zła - Krzysztod Dudek dyrektor Teatru Nowego w Łodzi. - Jedną z ważnych części przychodów teatrów jest sprzedaż biletów. W przypadku Teatru Nowego jest to kwota 1,7 mln złotych rocznie. Sprzedaż kompletnie stanęła. Próbowaliśmy to ratować biletami na dowolny spektakl i crowdfundingiem, ale nie do końca się to udało.

W teatrach zostały wprowadzone najwyższe standardy bezpieczeństwa. - Zapraszamy na spektakle - dodaje Wojciech Brawer dyrektor Teatru Arlekin w Łodzi. - Wpuszczamy tylko 50% widowni, każda osoba przed wejściem dezynfekuje ręce. Środki ochrony są dostępne również wewnątrz teatru. Widzów wpuszczamy w bezpieczny sposób a spektakle oglądamy w maseczkach. Jest naprawdę bezpiecznie.

O tym czy środki trafią do teatrów i EC1 łódź zadecydują radni na najbliższej sesji rady miasta.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE