Pomoc dla bezdomnych w Łodzi. Strażnicy miejscy i ratownicy medyczni odwiedzą miejsca, gdzie przebywają potrzebujący

2021-03-15 15:06
Pomoc dla bezdomnych
Autor: NK

Strażnicy miejscy wspólnie z ratownikami medycznymi i lekarzem dotrą do pustostanów, namiotów i samochodów w których przebywają osoby potrzebujące. Najważniejsza będzie pomoc medyczna. Bezdomni będą mogli skorzystać z badań lekarskich, otrzymają darmową herbatę i odzież. Wyjazdy karetek oraz radiowozów Straży Miejskiej odbywać się co jakiś czas w godzinach 18-24.

W ramach akcji bezdomni będą mogli skorzystać z badań lekarskich, otrzymają darmową herbatę i odzież. Wyjazdy karetek oraz radiowozów Straży Miejskiej będą odbywać się co jakiś czas od godz. 18.00 do północy. Służby odwiedzą 15 wytypowanych punktów w których przebywają bezdomni

- Odwiedzimy miejsca przebywania osób bezdomnych, w tym pustostany, samochody czy namioty, w których koczują ludzie. Otrzymają oni od nas koce, ciepłą herbatę i co najważniejsze, będą mogli skorzystać z pomocy lekarza i ratowników medycznych - powiedziała Joanna Chruściel, Naczelnik Oddziału Prewencji Straży Miejskiej w Łodzi.

Akcja jest kontynuacją tzw. nocnej straży, ale tym razem medycy wspólnie ze strażnikami dotrą do osób bezdomnych, które odmawiają pomocy z różnych przyczyn.

Straż Miejska w Łodzi od lat organizuje akcje wsparcia, w tym m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, współpracę z domami dziecka czy wspomnianą „nocną straż”. Nieustająco trwa też zbiórka odzieży, koców czy kołder, które później przekazywane są dla najbardziej potrzebujących. Tego typu rzeczy można przynieść do każdej placówki Straży Miejskiej.

Raport z anteny 15.03, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE