mlodzi

i

Autor: Pexels

lifestyle

Pokolenie millenialsów i Z priorytetowo traktuje wydatki na artykuły spożywcze. Najnowsze badania

2024-04-19 15:01

Każde pokolenie ma swoje priorytety, które zazwyczaj się mocno od siebie różnią. W obecnych czasach chociażby nie zakładamy tak szybko rodzin. Najmłodsze pokolenie również, jak wskazują najnowsze badania, znacznie więcej wydaje na artykuły spożywcze i nie wyobraża sobie, by było inaczej. O szczegółach przeczytacie w naszym artykule.

Młodzi ludzie priorytetowo wydają pieniądze na jedzenie

Jak informuje agencja Bloomberg, firma McKinsey & Company przeprowadziła badanie na temat współczesnych trendów zakupowych. Ankietowani w różnym wieku, od pokolenia baby boomers po generację Z, dpowiadali na pytanie, na jakie produkty mają zamiar wydawać w tym roku pieniądze. Jak się okazuje, pokolenie milenialsów i zetek, w przeciwieństwie do starszych pokoleń, priorytetowo traktuje wydatki na artykuły spożywcze. 

Badacze wyjaśniają, że młodzi ludzie wolą kupić jedzenie i napoje dobrej jakości, niż wydać pieniądze na ubrania czy podróże.

Do podobnych wniosków doszli w 2022 roku autorzy badania SW Research "Oszczędzanie młodych". Wtedy to ankietowani w przedziale wiekowym 18-35 wskazali wówczas, że najczęściej wydają pieniądze również na jedzenie.

Natomiast z badania Bank of America możemy się dowiedzieć, że młodzi mają tendencję do zarabiania i wydawania, a nie oszczędzania. Dlatego chętnie kupują "atrakcyjną żywność".

Zapłakana Natasza Urbańska w The Voice Kids: - "Muszę wyjść." Wideo
Sonda
Dużo wydajesz na jedzenie?

Gdzie w Łodzi serwują najlepsze jedzenie? Ranking TripAdvisor