Pogoda na sobotę

i

Autor: fed

Pogoda na weekend. W sobotę śnieg i minusowa temperatura

2022-12-03 8:43

Jak informuje IMGW, niemal cała Europa pozostaje w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji, tylko południowy zachód znajduje się w zasięgu niżów. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu znad Rosji, w przetransformowanej, chłodnej i wilgotnej, masie powietrza polarnego morskiego.

Prognoza pogody 3.12

W sobotę w kraju zachmurzenie duże, tylko na południowym wschodzie większe przejaśnienia. Na zachodzie i północy opady śniegu, przechodzące we wschodniej części w deszcz ze śniegiem i lokalnie marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st.C na Suwalszczyźnie, około 1 st.C w centrum, do 4 st.C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, a na północy śniegu przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1 st.C do 1 st.C, tylko na północy i Podhalu około -3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Pogoda w niedzielę

W niedzielę zachmurzenie duże, na południu i w centrum kraju większe przejaśnienia. Na północnym zachodzie opady deszczu, w centrum i na Lubelszczyźnie deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od -1 st.C na Suwalszczyźnie, około 2 st.C w centrum do 7 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy także marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 0 st.C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże. Początkowo możliwe słabe opady śniegu i marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź, w drugiej części nocy opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 0 st.C. Wiatr słaby południowo-wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna około 1 st.C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni.

Zima na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE