Podział punktów w Krakowie. Widzew zremisował z Cracovią

Autor: PAP/Łukasz Gągulski

2024-03-16 7:00

Pierwszy remis Widzewa Łódź w 2024 roku. Po trzech zwycięstwach i dwóch porażkach, w 25. kolejce Ekstraklasy Widzew podzielił się punktami z Cracovią Kraków. Emocjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a decydujące bramki padły w ostatnich minutach meczu.

Poprzednie mecze Cracovia Kraków - Widzew Łódź

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Cracovią Kraków a Widzewem Łódź padło łącznie 6 goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Widzewa w dniu 9 września 2022 roku, zakończył się wynikiem 2:0 dla łodzian. Kolejny mecz miał miejsce na stadionie Cracovii 2 kwietnia 2023 roku i zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz rozegrany w Łodzi 17 września 2023 roku również zakończył się wynikiem 2:0 dla Widzewa Łódź.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie sobotniego meczu Cracovii z Widzewem kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Już w 10. minucie Bitri strzelił gola dla Cracovii, otwierając wynik spotkania. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia tylko 11 minut, bo w 21. minucie Żyro doprowadził do wyrównania. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Na kolejne bramki trzeba było czekać niemal do końca spotkania. W 85. minucie Pawłowski wyprowadził Widzew na prowadzenie i wydawało się, że łodzianie wywiozą z Krakowa komplet punktów. Ku ich rozpaczy - i radości gospodarzy - w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyrównującą bramkę strzelił jednak Rakoczy, ustalając wynik meczu na 2:2.