Łódź

Początek lata na Fali. Łódzki aquapark uruchamia zewnętrzne baseny

2024-04-24 12:10

Aquapark Fala rozpoczyna sezon letni. Od soboty (27 kwietnia) dostępne dla gości będą baseny zewnętrzne oraz większość dostępnych na zewnątrz atrakcji. W maju strefa zewnętrzna będzie czynna w weekendy, a w czerwcu wszystko będzie zależeć od pogody.

Już w sobotę (27 kwietnia) Aquapark Fala uruchomi baseny zewnętrzne. Goście będą mogli popływać w zewnętrznym basenie rekreacyjnym z rwącą rzeką oraz w basenie sportowym. Do dyspozycji udostępnionych zostanie też większość zlokalizowanych na zewnątrz atrakcji. W strefie zewnętrznej na miłośników opalania czekać będzie 300 leżaków, a spragnieni mocnych wrażeń mogą się już szykować na uruchomienie ekstremalnej zjeżdżalni Kamikaze. 50-metrowa zjeżdżalnia, na której można się rozpędzić do 30 km/godz., otwarta będzie do godz. 20.

W części parkowej uruchomione zostanie piaszczyste boisko do siatkówki, a także 3 trawiaste boiska do badmintona oraz 3 kamienne stoły do ping-ponga. Dzieci będą mogły korzystać z zewnętrznego brodziku i wodnego placu zabaw, a także z placu zabaw zlokalizowanego w części parkowej oraz dwóch dmuchańców. Głód będzie można natomiast zaspokoić w zewnętrznym barze z grillem.

W maju strefa zewnętrzna na Fali będzie czynna w weekendy, a w czerwcu wszystko będzie zależeć od pogody.

- Liczymy na to, że jednak wysokie temperatury przyjdą wcześniej niż później, bo nic nie może się równać z pływaniem na powietrzu czy odpoczynkiem w słońcu – mówi Anna Duda z działu marketingu łódzkiego aquaparku. - Dla nas uruchomienie strefy zewnętrznej to taki nieoficjalny początek lata, mimo że na prawdziwe lato jeszcze trzeba trochę poczekać.

"Maluch" utknął między rogatkami na przejeździe kolejowym w Lesznie