Remonty

Plac Wolności na finiszu. Zobaczcie najświeższe zdjęcia

2024-02-09 14:19

Długo wyczekiwany przez łodzian koniec remontu placu Wolności coraz bliżej. Wykonawca przebudowy, firma Trakcja, zapowiedziała finisz prac jeszcze w tym miesiącu. Zobaczcie, jak wygląda plac Wolności tuż przed planowanym otwarciem.

Remont placu Wolności na finiszu

Wiele wskazuje na to, że tym razem termin zostanie dotrzymany. Wykonawca przebudowy rozpoczął montaż ławek, wiat przystankowych i tablic informacyjnych. Na placu pojawiają się także stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Drogowcy pracują również przy regulacji studzienek, wypełnianiu i uszczelnianiu szczelin okołoszynowych. Miasto zapewnia, że na ukończeniu są też prace przy montażu nowego oświetlenia.

- Plac Wolności w nowej odsłonie będzie bardziej zielony - stanie się spokojną oazą w ruchliwym centrum Łodzi i da cień w upalne dni. Zostały tu zasadzone 64 drzewa, kilka tysięcy krzewów oraz trawy i byliny. Zieleń osłoni kameralny plac zabaw ze sprzętami dostosowanymi do potrzeb dzieci w różnym wieku. Atrakcją tej nowej miejskiej przestrzeni będzie też pomnik - 600 kostek na 600. Urodziny Łodzi – przekazuje biuro prasowe Urzędu Miasta Łodzi.

Remont placu to nie tylko nasadzenia i elementy małej architektury. Zmieni się bowiem organizacja ruchu. Torowisko zostanie przeniesione na północną stronę, a przystanki tramwajowe zostaną zintegrowane z autobusowymi. Zobaczcie, jak wygląda plac Wolności tuż przed planowanym udostępnieniem dla mieszkańców.

Polonez dla Łodzi 2024