Nie udało się uratować kibica Widzewa, który zasłabł podczas meczu z Radomiakiem

i

Autor: PAP/Marian Zubrzycki

SPORT

PKO BP Ekstraklasa. Zmarł kibic, który zasłabł podczas meczu Widzewa Łódź z Radomiakiem Radom

2023-12-03 16:13

Nie udało się uratować życia kibica Widzewa, który zasłabł podczas sobotniego meczu w Łodzi z Radomiakiem Radom. - Widzew Łódź łączy się w bólu z rodziną zmarłego kibica, który posiadał karnet na mecze i wspierał nasz zespół od lat – podkreśliły władze klubu.

Kibic Widzewa zasłabł podczas meczu z Radomiakiem. Fana nie udało się uratować

65-letni sympatyk łódzkiego klubu zasłabł ok. 20. minuty spotkania z Radomiakiem, rozgrywanego w ramach 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Sędzia przerwał mecz, a mężczyznę, który stracił nagle przytomność, zabrała do szpitala karetka, w której podjęto próbę reanimacji z powodu zatrzymania akcji serca.

Początkowe wieści o stanie zdrowia kibica były optymistyczne, bo jeszcze w pierwszej połowie meczu spiker ogłosił, że odzyskał on przytomność, co na trybunach przyjęto z wielką radością. Na pomeczowej konferencji powrotu do zdrowia życzyli mu też trenerzy obu zespołów, którzy dziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w interwencję.

Jak jednak poinformował klub z Łodzi, pomimo błyskawicznej reakcji służb i podjęcia akcji ratunkowej mężczyzna zmarł w szpitalu.

Widzew Łódź vs Radomiak Radom. Śmierć kibica Widzewa. Klub oferuje pomoc rodzinie

W wydanym w niedzielę komunikacie Widzew przekazał, że klub stara się nawiązać kontakt z rodziną i zaoferować swoją pomoc. - Informujemy, że klub nie będzie dysponował miejscem należącym do zmarłego sympatyka i w porozumieniu ze stowarzyszeniami kibicowskimi podejmie dialog na temat ewentualnego upamiętnienia zmarłego – zaznaczono.

Zadeklarowano, że Widzew będzie kontynuował programy prozdrowotne, które prowadzi w ramach działań "Razem Tworzymy Społeczność". - Dodatkowo deklarujemy przygotowanie programu promującego znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy – dodano.

Zobacz, co przygotowali internauci po meczu Widzewa z Lechem [GALERIA]