PIJANY KIEROWCA rozbił się na drzewie. Próbował uciec. Zatrzymał go policjant po służbie

2021-10-13 14:58
Pijany kierowca
Autor: pixabay.com

Dzięki czujności wypoczywającego po służbie policjanta, udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który próbował uciec z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 października, w parku na Młynku. Wypoczywający tam mieszkańcy miasta usłyszeli w pewnym momencie głośny pisk opon, a następnie huk.

Wśród wypoczywających był też łódzki policjant z rodziną, który widząc rozbitego na drzewie seata natychmiast ruszył z pomocą ofiarom wypadku. Gdy dobiegał do pojazdu, kierujący wraz z pasażerką o własnych siłach wysiadali z rozbitego auta. Mężczyzna twierdził, że nic mu się nie stało. Za wszelką cenę chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, bagatelizował całą sprawę, nie był zachwycony zainteresowaniem jakie wzbudził. Policjant z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zdecydowanie uniemożliwił mu ucieczkę, jednocześnie powiadomił o zdarzeniu dyżurnego policji.

Od 39-letniego kierowcy seata wyraźnie czuć było alkohol. Do momentu przyjazdu policjantów jeszcze kilka razy próbował się oddalić z miejsca zdarzenia. Wreszcie, gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zbadali jego trzeźwość.

- Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie, ponadto okazało się, że wsiadł za kierownicę posiadając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów - relacjonują policjanci. - Choć sam nie odniósł obrażeń, jego 19-letnia pasażerka zakończyła pijacki rajd ze złamaną ręką. 39-latek usłyszał już szereg zarzutów, odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE