Parada Wolności 2022

i

Autor: EP

Parada Wolności 2023

Parada Wolności wraca w nowej odsłonie. Do Łodzi zawitają inicjatywy elektroniczne z całej Polski

2023-08-26 16:09

26 sierpnia ulicą Piotrkowską ponownie przejdzie Parada Wolności - jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce i druga co do wielkości parada w Europie. W tym roku spotkamy w Łodzi najciekawsze elektroniczne inicjatywy z całej Polski. „Chcemy pokazać spectrum polskiej sceny elektronicznej” - zapowiadają organizatorzy parady. Nie zabraknie też afterparty w klubie Wytwórnia.

Parada Wolności 2023: kultowy festiwal muzyki elektronicznej

Pod koniec lat. 90 Parada Wolności w Łodzi zyskała status kultowej imprezy na polskiej scenie muzycznej. Festiwal muzyki elektronicznej połączony z paradą uliczną organizowany był w Łodzi w latach 1997–2002. Na ulicach miasta w rytm muzyki techno tańczyło wówczas kilkadziesiąt tysięcy osób. Po 20 latach przerwy, w 2022 roku Parada Wolności wróciła do Łodzi. Mimo padającego deszczu, tysiące osób znów bawiły się tańcząc w rytm muzyki elektronicznej.

- W zeszłym roku wśród platform mogliśmy zobaczyć wiele inicjatyw i kolektywów, które pamiętają czasy 2000. W tym roku naszym priorytetem było zaproszenie klubów i kolektywów młodego pokolenia. Chcemy pokazać spectrum polskiej sceny elektronicznej - zapowiada Rafał Baran, jeden z organizatorów Parady Wolności.

Parada Wolności: program

26 sierpnia Parada Wolności ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W tym roku wydarzenie będzie miało charakter showcasowy co oznacza, że spotkamy w Łodzi najciekawsze elektroniczne inicjatywy z całej Polski, w tym także festiwale. Muzyczne platformy będą miały m.in. białostocki festiwal Up To Date, gdański Crackhouse czy wrocławski Transformator.

- Taki kierunek rozwoju Parady Wolności to wypadkowa tego czym Parada była kiedyś, ale także tego jak scena elektroniczna wygląda dzisiaj - komentuje Ola Bladosz, rzecznik prasowy Parady Wolności. - Docelowo chcielibyśmy, aby na ulicy Piotrkowskiej pokazywały się najciekawsze inicjatywy związane z elektroniką z całej Polski. To długa droga, ale Parada Wolności wróciła na dobre.

Parada Wolności. Afterparty w Wytwórni

W tym roku nie zabraknie też afterparty. Na zakończenie dnia uczestnicy Parady Wolności spotkają się w klubie Wytwórnia.

- Prace nad składem artystów nadal trwają, ale już teraz możemy powiedzieć, że robimy wszystko, aby tegoroczna impreza była na jeszcze wyższym poziomie - mówi Mateusz „Matma” Maciejewski, odpowiedzialny za produkcję oficjalnego afterparty.

TAK WYGLĄDAŁA PARADA WOLNOŚCI W 2022 ROKU:

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE