budżet obywatelski

i

Autor: mat.UML

Ostatnie dni na złożenie wniosków do budżetu obywatelskiego

2022-05-04 15:24

Ponad sto wniosków wpłynęło już do nowej edycji budżetu obywatelskiego w Łodzi. W tym roku do wydania jest 26 mln zł. Jakie projekty łodzianie już złożyli?

Są już projekty dotyczące zieleni, dróg, przejść dla pieszych czy oświetlenia. W X edycji do wydania jest ponad 26 mln zł. Kwota 20,7 mln zł przeznaczona jest na projekty osiedlowe, pozostałe 5,5 mln zł na projekty ponadosiedlowe. - W puli ponadosiedlowej znajdą się wnioski dotyczące m.in. szkół i przedszkoli, a także największych kompleksów parkowych w mieście, takich jak Park na Zdrowiu, czy Arturówek. W przypadku składania projektów osiedlowych potrzebny jest co najmniej jeden podpis mieszkańca. Żeby złożyć projekt ponadosiedlowy trzeba zebrać dodatkowo 20 podpisów – mówi Agata Burlińska, z-ca dyr. Biura Aktywności Miejskiej UMŁ.

Formularze papierowe dostępne są w punktach: ul. Zachodnia 47, al. Politechniki 32, ul. Krzemieniecka 2b, al. Piłsudskiego 100, ul. Piotrkowska 110. Wnioski w formie papierowej można także przesłać pocztą na adres: kancelaria Urzędu Miasta Łodzi, 90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104.

Do 9 maja można składać wnioski w wersji papierowej, zaś do 23 maja - w wersji elektronicznej. Szczegółowe informacje na temat BO można także znaleźć na stronie www.lodz.pl/bo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE