Operacja

i

Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Ogromne kolejki na operacje w Łodzi. Na które czeka się najdłużej?

2022-09-07 13:26

Pomimo, że pandemia za nami, wciąż ciężko dostać się do wielu lekarzy. Podobnie jest z operacjami, na które w niektórych miejscach w Łodzi czeka się nawet latami. W którym szpitalu czas oczekiwania na zabieg jest najdłuższy?

Problemy z opieką zdrowotną

W ciągu ostatnich dwóch lat wiele szpitali i placówek medycznych przekształciło się w covidowe i to właśnie na leczeniu tej choroby lekarze skupiali się najbardziej. Jednak teraz, pomimo, że największe fale koronawirusa najprawdopodobniej są już za nami, problem z leczeniem innych schorzeń wciąż jest. Terminy do lekarzy specjalistów w ramach NFZ są często bardzo długie, a nawet ich brak. Równie trudno jest zapisać się na operację.

Gdzie czeka się najdłużej?

W Łodzi najdłuższa kolejka jest na operację zespołu cieśni nadgarstka w Klinice Chorób Ręki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM. Pacjenci obecnie zapisywani są dopiero na styczeń 2027 roku. Natomiast rok wcześniej, na styczeń 2026 roku, należy czekać na plastykę więzadła pobocznego kolana. W maju 2025 roku możliwa jest operacja palucha koślawego w placówce Bonifratrów, a także wszczepienie sztucznego stawu kolanowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy Pomorskiej. Równie ciężko dostać się na artroskopię stawu kolanowego w szpitalu MSWiA. Terminy są na kwiecień 2025. 

Podczas remontu znaleziono ludzkie szczątki. Należały do przynajmniej 700 osób

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE