Po szczepieniach: odwołane lekcje w łódzkiej podstawówce. Jedna trzecia nauczycieli na zwolnieniach

2021-02-19 7:40
Odwołane lekcje w łódzkiej szkole po szczepieniach
Autor: Pixabay.com

Złe samopoczucie, odwołane zajęcia, nauczyciele na zwolnieniach lekarskich. Wielu pedagogów, po szczepieniach przeciw COVID 19 zgłasza złe samopoczucie: gorączkę i dreszcze. Niepożądane efekty odczuwają po przyjęciu szczepionki firmy Astra Zeneca. Problem dotyczy na pewno co najmniej jednej łódzkiej szkoły.

Jak informuje Express Ilustrowany, w środę, 17 lutego, zajęcia w klasach I-III nie odbyły się w szkole podstawowej nr 34 przy ul. Ćwiklińskiej. Zadecydowała o tym dyrekcja placówki, ponieważ większość zaszczepionych szczepionką Astra Zeneca nauczycieli, poczuła się źle.

Jak mówi reporterom Agnieszka Błażejczyk, dyrektor szkoły, jedna trzecia nauczycieli jest na zwolnieniu, zaś pozostali zgłosili złe samopoczucie. Swoją decyzję skonsultowała z wydziałem edukacji UMŁ. Jak podkreśla dyrektor Błażejczyk, w poniedziałek zaszczepione zostały 32 osoby. Jedynie 4 nie zgłosily złego samopoczucie.

SP 34 to nie jedyna łódzka placówka, borykająca się ze złym samopoczuciem personelu po szczepieniu. Według portalu, z tego samego powodu nie odbyły się praktyczne zajęcia dla fryzjerów w Zespole Szkół Rzemiosła. Dwie nauczycielki źle się czuły i musiały zostać w domu.

Z kolei Polsat News podaje, że złe samopoczucie zaszczepionych nauczycieli, odnotowano także w Tomaszowie Mazowieckim. Ponieważ tam sczepienia odbywały się jeszcze przed weekendem, nie doszło do dezorganizacji pracy szkoły.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, pytany o sprawę przez reportera stacji, zaprzeczył jakoby w Łódzkiem występowała wyjątkowo duża liczba niepożądanych odczynów po szczepionce. Podkreślił, że w całym województwie zgłoszono jedynie 8 takich przypadków po przyjęciu szczepionki Astra Zeneca.

Nowatorska operacja laparoskopowa - usuwanie zmian onkologicznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE