Nowe oblicze Łodzi Kaliskiej. Zakończono kolejny etap modernizacji dworca

2022-11-07 14:45

Od niedzieli 6 listopada na stacji Łódź Kaliska podróżni mogą korzystać z kolejnych nowych peronów. Na dworcu pojawiły się windy, ławki i wiaty, a także przejścia podziemne ułatwiające komunikację. Cała inwestycja jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.

Remont stacji Łódź Kaliska dobiega końca

Od niedzieli 6 października pasażerowie korzystający z dworca Łódź Kaliska mają do dyspozycji już wszystkie pięć peronów. Właśnie zakończono prace związane z modernizacją kolejnych trzech platform. Poza tym, obiekt posiada także nowe ławki, wiaty i osłonięte poczekalnie. Ma być również bezpiecznej dzięki lepszemu oświetleniu. Zdjęcia peronów po modernizacji dostępne są w naszej galerii.

To jeszcze nie koniec zmian na dworcu

Na stacji zostaną jeszcze zamontowane wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoring. Wszystkie prace związane z remontem Łodzi Kaliskiej zaplanowano do końca 2022 roku.

Modernizacja dworca to zadanie pod nazwą „Zwiększenie dostępności magistrali E20 i C-E20 poprzez poprawę stanu technicznego przyległych linii kolejowych”, które w całości finansowane jest z budżetu państwa. Wartość inwestycji to ponad 339 milionów złotych.

Tragedia w Wilkszycach w Łódzkiem. Mężczyzna wpadł do studni

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE