MPK Łódź

i

Autor: MPK Łódź/Facebook.com

Nowa linia autobusowa w Łodzi. Od 1 lutego MPK uruchamia linię F1. Jaka będzie trasa?

2023-02-07 16:44

Nowa linia autobusowa w Łodzi! Od środy 1 lutego miejski przewoźnik uruchomi w Łodzi linię F1, która zapewni dojazd do zachodniej części osiedla Jędrzejów Przemysłowy, gdzie w ostatnich latach powstało kilka nowych centrów logistycznych.

Nowa linia autobusowa w Łodzi

Na Jędrzejowie, na zachód od ul. Tomaszowskiej, Miasto Łódź ulokowało 117 ha terenów logistycznych. Dzięki powstaniu nowych dróg możliwe było otwarcie tych terenów dla komunikacji miejskiej.

Linia F1. Trasa

Urząd Miasta Łodzi informuje, że linia F1 kursować będzie z dworca Łódź Dąbrowa ulicami Dąbrowskiego i Tomaszowską do Jędrzejowskiej.

- Wraz z rozwojem strefy przemysłowej planowane jest wydłużenie linii w kierunku ul. Przyjacielskiej - poinformował w poniedziałek Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Uruchomienie nowej linii było konsultowane z pracownikami Jędrzejowa Przemysłowego. Na tej podstawie opracowano rozkład jazdy linii F1. Dojazd do krańcówki przy dworcu Łódź Dąbrowa i do przystanku przy ul. Podhalańskiej ułatwi przesiadkę do tramwaju i pociągu, dzięki którym łatwo dotrzeć w poszczególne rejony miasta. Jak obliczono, przejazd pomiędzy Dąbrową a Jędrzejowem Przemysłowym trwa tylko 10 minut.

Zobacz finał WOŚP w Manufakturze!